Sohbet Forum - Türkçe Forumlar ve Eğlence Forum Siteleri

Sohbet Forum - Türkçe Forumlar ve Eğlence Forum Siteleri (http://www.sohbetforum.org/)
-   Aşk & Sevgi Köşesi (http://www.sohbetforum.org/sevgi-kosesi/)
-   -   İnce Sızı (http://www.sohbetforum.org/sevgi-kosesi/1836-ince-sizi.html)

Daphne 24.05.16 21:38

İnce Sızı

Kimseler üzülmesin diye üzülmekten yoruldum.
Yoksa benim derdim bana yeterdi
Herkesin derdine derman ararken
Son trende ömrümden öylece geçti
Garip bir bilinmezdi beni böyle yıpratan
Hüzün mü mutluluk mu bu boş koltukta
Ömrümün sonuna kadar kalacak olan
İki hüzün bir koltuğa
Çekinmeden sığar da
İki mutluluk yan yana
Neden gelmez acaba
Aklımda kalan bir şarkı cızırtılı radyoda
hüzün makamından sesleniyor ince fasılla
Vazgeç diyor ey sevgili dinle de vazgeç
Sen kendine kendin gibi bir taze bahar seç

Bedirhan GÖKÇE

Daphne 24.05.16 21:40

Cevap: İnce Sızı

Düşünce

Yıllar var ben onu hiç unutmadım
O beni sorarmı hatırlar mı ki?
Büsbütün silinip gitti mi adım?
Gönlünün vefası bu kadar mı ki?

Döktüğü yaşları kurutmuşmudur?
Kendini aldatıp avutmuşmudur?
Vaadini tutmuş mu unutmuşmudur?
Şimdi başkasına meyli var mı ki?

Bilsem uzaklarda kimler ağlıyor?
Kimlerin kalbini aşkı dağlıyor?
Acep kederli mi yas mı bağlıyor?
Yoksa eskisinden bahtiyar mı ki?

Orhan Seyfi ORHON

Daphne 24.05.16 21:44

http://i.hizliresim.com/L32Z4j.jpg

Daphne 27.05.16 10:16

Bir Anneden Kızına...
Yaşlandığımı gördüğün gün senden sakin olmanı rica ediyorum ama her şeyden önemlisi neler yaşıyor olabileceğim konusunda benimle empati kurmanı rica ediyorum.
Seninle yürüyüşe çıktığımızda tekrar tekrar aynı şeyi söylüyorum ya , bana 'anne daha 5 dakika önce aynı şeyi söylemiştin" deme... Sadece beni dinle...
Küçük bir çocukken sana aynı hikayeyi defalarca okumamı istediğin günleri hatırla.
Banyo yapmak istemediğim zaman kızma ve beni utandırma. Hatırla , sen küçük bir çocukken banyo yapmak istemediğin için benden nasıl da kaçardın ve ben bin bir tane bahane ile seni banyoya sokmaya çalışırdım.
Yeni teknolojiler ve gelişmeler konusuna nasıl da cahil kaldığımı gördüğünde bana kızma, biraz zaman ver yeni şeylere alışmam için.
Beni destekle.
Hatırla canımın içi, sen küçükken nasıl da senden beklenen pek çok şey vardı. Elbiselerini giymen, doğru yemek yemen, saçlarını toplaman gibi...
Bana kızma.
Sadece sakin ol.
Seninle sohbet ederken sık sık ne hakkında konuştuğumuzu unuttuğumda kabalaşma, sinirlenme.
Unutma, benim için en önemli şey seninle olabilmek.
Yaşlı ve yorgun bacaklarım artık eskisi kadar hızlı hareket edememeye başladığında, elimden tut.
Tıpkı ilk yürümeye başladığın gün benim sana elimi uzattığım gibi...
O günler geldiğinde üzgün olma , üzülme.
Sadece benimle ol ve yaşlılık denen bu yola girdiğimde, hayatımın sonlarına doğru bana tek gerekli şeyin sevgi olduğunu unutma...
Ve ben birlikte paylaştığımız bu sevgi dolu zamanlar için her zaman sana minnettar olacağım.
Büyük bir gülümseme ve kocaman bir kucaklama ile sana söylemek istediğim tek şey seni ne kadar çok sevdiğimdir canım kızım.

Daphne 27.05.16 10:17

Bir kadını ağlatmak çok zor değildir aslında. Kadınlar her şeye ağlayabilir; bir filme, bir şarkıya, bir yazıya... En az erkekler kadar yani!

Ama bir kadını yürekten ağlatmak zordur. Eğer bir kadın yürekten ağlıyorsa, ağlatan onun yüreğine ulaşmış demektir. Ama o yüreğin değerini bilememiş olacak ki ağlatan, gözünü bile kırpmadan teker, teker batırır iğnelerini yüreğe! İşte o zaman koca bir yumruk gelir oturur boğazına kadının. Yutkunamaz, nefes alamaz; çünkü o koca yumruk canını çok acıtır. Gözleri buğulanır kadının sonra. Ağlamayacağım, der içinden. Ama engel olamaz işte. Çünkü yüreğine ulaşmıştır birileri ve iğneler saplamaktadır. Bu acıya ne kadar karşı koyabilir ki bir kadın. İnce, ince süzülür yaşlar gözünden; önce birkaç damla, sonra bir yağmur seli... Ve kadın ağlar; hem de çok! Sanmayın ki gidene ağlar kadın! Gidenin giderken koparttığı yerdir onu ağlatan, orada bıraktığı yaradır. O yaranın hiç kapanmayacağını, kapansa bile izinin kalacağını bilir kadın; o yüzden ağlar. Ama bilir misiniz, ağlamak kadınları olgunlaştırır. Her damla, daha çok kadın yapar kadınları. Her damla bir derstir çünkü.

Daphne 27.05.16 10:18

Yüreğimde yer eden Yar . . !

Daha yavaş es yüreğime. Bana öyle uzun uzun AŞK söyletme
Duymaz mısın kalbimin SEN diyen sesini ? Al götür yüreğine,, Beni Sakla . . !
Yüreğimi bıraktım kalbinin kapısına. Kuruyan dudaklarımla sayıkladım ismini. Dokunamadım bir kez olsun Ama hep hissettim seni. Hani dedim ya hissedebilmek çok güzel diye.
__Eksik söylemişim Hissedebilmek sadece SENİNLE güzel

Şu Anki Saat: 00:46